Zeytinyağı ile doğal kozmetik ürünler yapabilirsiniz;

– Doğal renklendirici, balmumu ve zeytinyağını karıştırarak dudak cilası yapabilirsiniz.

– Cilt bakım ürünleriyle birlikte kullanılabilir: Maskelerden eksfoliantlara kadar hemen hemen tüm cilt bakım ürünleri, orijinal tariflerinde kullanılan yağların yerine zeytinyağı kullanılarak geliştirilebilir. Pahalı cilt bakım ürünlerinize kullanmadan önce bir miktar zeytinyağı ekleyerek geliştirebilirsiniz.

– Yağ bazlı ilaçlar için mükemmel taşıyıcı görevi görür: Esanslar cildi tam güçlendiremez. Onlar bu iş için taşıyıcı yağa ihtiyaç duyarlar. Zeytinyağı esanslar için mükemmel bir taşıyıcı yağdır.

– Avakado ve zeytinyağı ile ev yapımı yüz maskesi: Olgunlaşmış ve ezilmiş avakadoyu zeytinyağı ile karıştırıp krema haline getirin. Karışımı yüzünüze sürüp 15 dakika bekleyin daha sonra yüzünüzü yıkayın.

– Venüs’ün güzellik maskesi: Zeytinyağının faydaları antik dönemlerde keşfedilmiş hatta bir güzellik formülüne konu olmuştur! Bir yumurta sarısını, bir yemek kaşığı bak ve bir yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırın, karışımı yüzünüze sürüp 15 dakika bekleyin. Daha sonra sıcak suyla yüzünüzü yıkayın.

– Selülitleri azaltır: Bir miktar kahve telvesini zeytinyağı ile karıştırıp selülitli bölgeye sürün.

– Derideki çatlakların görünümünü azaltın: Eşit miktarda kakao yağı ve zeytinyağını karıştırın ve çatlak olan bölgeye uygulayın.

Paylaş

Yorumlarınızı Paylaşınız

Mesajınız
Ad & Soyad
E-Posta
Telefon

Minimum 6 karakter