Zeytinyağı ile Saç Bakımı
Birkaç basit adımda evinizde zeytinyağı ile en iyi saç bakımı kürlerini uygulamanız mümkün. İhtiyacınız olan ana malzemeler bir bone, kaliteli sızma zeytinyağı, küçük bir kap ve bir ocak. Zeytinyağı, kuru saç ve saç derisi ile mücadele, daha güçlü, parlak ve uzun saçlar veya sadece saçları nemlendirmek için saç bakımında kullanılır.
Zeytinyağını, daha güzel ve parlak saçlar elde etmek için kullanmanın birçok yolu vardır.

• Önce, omuzlarınıza bir havlu koyarak kıyafetlerinizi koruyun.

• Saçınızı nazikçe tarayın ve sonra avuç içine bir çay kaşığı zeytinyağı dökün. Bunu saçlara yavaşça masaj yaparak uygulayın. Bunun için küçük saç bölümleri üzerinde teker teker çalışın, yağınızı saçınıza uygulayın, saç derinize yaklaşık 2 cm mesafede durun.

• Yağın nüfuz etmesine yardımcı olmak için, orta ısıda saç kurutma makinesi kullanın. Bunu yaparken, başınızdan yaklaşık 12-13 cm uzakta tutun makineyi.

• Yağı saçınızda bırakın. Ne kadar hasar görmüş olduğuna göre zamanı belirleyin. Saç kuruluğu azsa, 45 dakika bırakın, ancak sıklıkla renk ve kimyasal işlemlerden kaynaklanan yoğun hasar ve saç dökülmesi varsa saçınızı kapalı tutarak 2 saat ve hatta bir gece bekletin.

• Yağın saçlara iyice nüfuz etmesine izin verdikten sonra, şampuan kullanarak yağı çıkarın ve durulayın.

Paylaş
Minimum 6 karakter