Cilt Bakımı ve Güzellik için Zeytinyağı
Sağlık açısından yarattığı birçok mucizeye ek olarak zeytinyağı, daha güzel görünmemize de yardımcı olur. Cildi ve saçları besler. Cildin genç görünmesini, saçların kuvvetlenmesini ve parlamasını sağlar. Örneğin, eğer saçınıza güzel bir bakım yapmak isterseniz, uzun saçlar için 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 limon suyu ve 1 su bardağı birayı karıştırıp saçınıza uygulayabilirsiniz. Biraz bekledikten sonra şampuanla temizleyiniz. Yaşamın temel koşulu, vücut hücrelerinin sürekli olarak kendilerini yenileyebilmeleridir. Çocukluk ve gençlik dönemlerinde çok hızlı olan hücre yenilenmesi, yaş ilerledikçe azalır ve yavaşlar.

Yaşın ilerlemesiyle birlikte ortaya çıkan bir başka sorun da kireçlenmedir. Aralarında kalsiyumun da bulunduğu bazı mineraller, kireçlenmeyi önler. Zeytinyağı, bu minerallerin vücuttaki etkisini artırarak kireçlenmeye karşı önemli bir rol oynar.

Zeytinyağı ile Nemlendirici Serum : Gece yatmadan önce cildinizi temizleyin ve zeytinyağını cildinize masaj yaparak yedirin ve o şekilde uyuyun. Sabah kalktığınızda cildinizde bir parlaklık ve yumuşaklık hissedeceksiniz.

Zeytinyağı ile Yüz Toniği : Yarım çay bardağı zeytin yağının içerisine bir yemek kaşığı sirke ve 1 yemek kaşığı suyu ekleyip iyice karıştırın. Uyumadan önce temizlediğiniz yüzünüze sürün.

Zeytinyağı ile Makyaj Temizliği : Bir peçeteye veya pamuğa zeytinyağını döküp , makyaj temizleyici olarak kullanabilirsiniz. Bir yandan makyajınızı temizlemiş olacak bir yandan da cildinizin sağlığını geri kazandırmış olacaksınız.

Farklı Bir Maske: 20 adet zeytin çekirdeğini çıkarın. Güçlü bir blenderdan geçirip püre haline getirin. Yüzünüze sürüp yaklaşık 3 dakika boyunca scrub olarak ovun. Ardından soğuk suyla yüzünüzü yıkayın.

Paylaş
Minimum 6 karakter