Cildinizin genç, taze, yumuşak, problemsiz ve sağlıklı bir hale gelmesini ister misiniz? Akneler, egzema, cilt hassasiyeti gibi problemlerle mücadelede kremlere, losyonlara ihtiyacınız yok. Cildinize sağlığını beslenme şeklinizi değiştirerek verebilirsiniz.

Peki zeytinyağı cildim için neler yapabilir?
Kozmetik ürünler cildinizi yenilemekten, gençleştirmekten bahsederler. Bu ürünleri ne kadar kullanırsanız kullanın cildinizle ilgili sorunları tamamen çözemezsiniz. Ancak siz beslenmenizde gerekli vitamin ve mineralleri aldığınızda iyi sonuç alabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey biraz sabır ve doğru beslenmedir.

Vitamin E
İyi bir cilde sahip olmak için gereken faydalı elementlerden biri zeytinyağında bulunan doğal E vitaminidir. E vitamini yüzünüze ve vücudunuza güzellik veren en etkili bileşenlerden bir tanesidir. Zeytinyağında doğal olarak bulunur, vücut sisteminizi olumlu olarak etkiler ve en etkili biyolojik antioksidanlardan biri olarak kabul edilir.

Zeytinyağındaki E vitamininin etkileri
Hücrelerin oksidasyonunun engeller – cilt sarkmalarını ve kırışıklıkları azaltır

Hava kirliliğinin vücut üzerindeki olumsuz etkilerini güçlü doğal antioksidan özelliği ile azaltır

Güneşteki UV ışınları gibi radyasyona karşı koruyucudur

Bağışıklık sistemini güçlendirir

Kas kontrol sistemini güçlendirerek genç kalmanızı sağlar

Bütün bu etkiler sağlıklı cilt gelişimine yardımcı olur. Elbette yüzünüzdeki çizgilerin ve kırışıklıkların azaldığını da göreceksiniz. Üstelik güneşin cildinizde yarattığı olumsuz izleri de yok eder.

Zeytinyağı ve Phenol
Eğer rosacea (kırmızı yüz), hassas deri veya egzamanız varsa zeytinyağı size fadalı olacaktır. Bu bileşenler hastalığın etkilerini azaltır ve cildinizi rahatlatır.

Anti-oksidanlar deri hassasiyeti gibi etkileri azaltır

Anti-oksidanlar serbest radikalleri nötralize eder

Anti-oksidantlar çevre kirliliği, doğal yaşlanma ve radyasyondan kaynaklanan hücre hasarlarını iyileştirmede faydalıdır.

Zeytinyağı ve Klorofil
Bu bitkilerde bulunan ve onlara pigmentasyonu veren doğal bir bileşendir. Hemoglobine oldukça benzer. Tek fark klorofil yapısında magnezyum içerirken hemoglobin demir içerir. Klorofil’in birçok özelliğinden faydalanabilirsiniz; doğal antioksidan, temizleyici ve detoksdur. Magnezyum kırmızı kan hücrelerinin canlanmasına yardımcı olur.

Zeytinyağı ve Omega yağ asidi/oleik asit
Zeytinyağı cilt sağlığına faydalı omega yağ asidi ve oleik asit bileşenlerinden oluşur. Bunlar deri hücrelerini destekler ve yumuşak ve pürüzsüz bir cilt sağlar. Hücre zarlarını açarak yaşam için gerekli besinlerin alınmasını ve vücutta emilmesini sağlar. Bu bileşim dolaşım sistemini de geliştirir. Bu size parlak ışık saçan bir cilt sağlar.

Cildinizi İlios Zeytinyağı ile yenilemeye ne dersiniz?

Paylaş
Minimum 6 karakter